Just another weblog
Thursday August 22nd 2019

Aranżacja oświetlenia w domu

Czasem wydaje się, że kiedy już wybudowane zostanie nasze wymarzone mieszkanie czy dom, nic już nie będzie w stanie przeszkodzić nam w zamieszkaniu w nim. Tymczasem często bywa tak, że problemem stają się różnego rodzaju zagadnienia z dziedziny aranżacji wnętrz. Do nich może należeć aranżacja oświetlenia. Dziś tą tematyką się właśnie zajmiemy. Jak zrobić to w prosty sposób, ale i z pomysłem i całkowicie funkcjonalnie.

Pierwsze żyrandole

Żyrandol to dużej wielkości lampa zwisająca z sufitu, zawierająca bardzo często różnego rodzaju ozdoby, takie jak np. kamienie szlachetne. Ten rodzaj lamp szczególnie popularny był w średniowieczu, gdzie na obrazach, które wyszły spod pędzla znakomitych malarzy widnieją wielkie izby z ogromnymi, szykownymi żyrandolami. Żyrandol był niegdyś wręcz dowodem statusy i pozycji społecznej. Produkowany był niejednokrotnie z metali szlachetnych, przyozdabiany kosztownościami i złotem. Czasem zdarzało się, że drążony był w kości słoniowej, ale takie lampy posiadali zazwyczaj jedynie władcy czy ludzie najbardziej zamożni.

Żyrandole dziś

Od tamtych czasów żyrandol być może i stracił odrobinę na wartości, ale nadal (umiejętnie dobrany) potrafi być ozdobą pomieszczenia, w którym się znajduje. Szczególnie polecany jest do takich pomieszczeń, jak sypialnia, salon czy pokój dzienny. Ewentualnie kuchnia. Jeśli chodzi o łazienkę i toaletę, to tu bardziej nadadzą się lampy podłogowe. Szeroka oferta na rynku pozwala na wybranie żyrandola pasującego do każdego gustu:

https://www.completo.pl/pol_m_Lampy_Zyrandol-363.html

To ze względu na to, że są one mniejszych rozmiarów, posiadają mniejsze żarówki i emitują znacznie mniej jaskrawe światło. Łazienka czy toaleta to zazwyczaj pomieszczenia małe i intymne, zatem niepotrzebne jest w nich intensywne i rażące światło. Rażące w oczy o drażniące wzrok światło to nic przyjemnego.

Poza tym warto jeszcze wspomnieć o jednym rodzaju oświetlenia, jakie jest najodpowiedniejsze do gabinetów czy pokojów, w których się pracuje. mam na myśli lampy biurkowe, które emitują niewielki, za to bardzo jasny snop światła, oświetlając tylko określony przedmiot, jakim może być np. książka czy zeszyt.

More from category

Na co zwracać uwagę wybierając krzesła kuchenne?
Na co zwracać uwagę wybierając krzesła kuchenne?

Osoby meblujące kuchnię zgadzają się z tym, że największym wyzwaniem jest w ich przypadku wybór idealnego [Read More]

Nowoczesne oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem każdego budynku. Dzięki niemu możemy np. optycznie powiększyć [Read More]

Atrakcyjna aranżacja salonu
Atrakcyjna aranżacja salonu

Salon stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. To w nim oglądamy telewizję, odpoczywamy, czytamy [Read More]

Wybieramy lampy
Wybieramy lampy

Decydując się na zakup nowego oświetlenia do swojego mieszkania, zazwyczaj stajemy przed wyborem jakiego typu [Read More]

Interesting Sites

    Archives