Just another weblog
Thursday August 22nd 2019

Wybieramy lampy

Decydując się na zakup nowego oświetlenia do swojego mieszkania, zazwyczaj stajemy przed wyborem jakiego typu oświetlenia najbardziej będzie nam się opłacało kupić. Przeważnie nasz wybór skupia się przy żyrandolach, plafonach oraz coraz popularniejszych lampach wiszących.

Nowoczesny żyrandol to oprawa, w którym możemy bez żadnego większego problemu zamontować kilka źródeł światła, dlatego też inwestycja w porządne żyrandole wydaje się najbezpieczniejszych i najprostszym rozwiązaniem, zwłaszcza że na naszym rynku jest bardzo wiele znakomitych żyrandoli. Oświetlenie tego typu idealnie nadaje się przede wszystkim w dużych wnętrzach, ponieważ daje nam światło rozproszone po całym pokoju. Nowoczesny żyrandol może mieć klosz skierowany zarówno do dołu jak i do góry. Jeżeli nasz klosz będzie skierowany na sufit to zyskamy bezpośrednie światło, które będzie lekko rozproszone. Żyrandole to oprawy ponadczasowe, które doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych aranżacjach wnętrz.

Plafony to z kolei nowoczesne klosze podwieszone pod sufitem, które doskonale przepuszczają światło. Plafony mogą być zamknięte całkowicie lub też częściowo w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Nowoczesne plafony pozwolą nam uzyskać rozproszone światło, które nie wywołuje bardzo głębokich cieni. W plafonach tak samo jak i zresztą w żyrandolach możemy montować kilka różnych źródeł światła. W dzisiejszych czasach plafony najczęściej wykorzystuje się do oświetlania łazienek, korytarzy oraz niezbyt wysokich wnętrz.

 

Lampy wiszące z kolei mają tylko jedno źródło światła, które zazwyczaj skierowane jest w dół i dodatkowo osłonięte jest specjalnym kloszem. Jeżeli nasz klosz jest nieprzezroczysty to wówczas uzyskamy światło kierunkowe. Z kolei kiedy klosz jest prześwitujący to otrzymamy światło rozproszone. W dzisiejszych czasach lampy wiszące doskonale sprawdzają się miedzy innymi do oświetlania stołu. Najmodniejsze są klosze, które inspirowane są tradycyjnymi wzorami oraz lampy o podwójnych kloszach ze szkła przezroczystego i matowego.

Sprawdź: https://www.completo.pl/pol_m_Lampy_Lampy-wiszace-201.html

 

 

 

 

 

Previous Topic:

More from category

Na co zwracać uwagę wybierając krzesła kuchenne?
Na co zwracać uwagę wybierając krzesła kuchenne?

Osoby meblujące kuchnię zgadzają się z tym, że największym wyzwaniem jest w ich przypadku wybór idealnego [Read More]

Aranżacja oświetlenia w domu
Aranżacja oświetlenia w domu

Czasem wydaje się, że kiedy już wybudowane zostanie nasze wymarzone mieszkanie czy dom, nic już nie będzie w [Read More]

Nowoczesne oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem każdego budynku. Dzięki niemu możemy np. optycznie powiększyć [Read More]

Atrakcyjna aranżacja salonu
Atrakcyjna aranżacja salonu

Salon stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. To w nim oglądamy telewizję, odpoczywamy, czytamy [Read More]

Interesting Sites

    Archives